Mobilya boya ve verniklerinde dünyanın önde gelenleri arasında yer alan Genç, bir Kayalar Kimya markasıdır. Üretim hayatına 1976 yılında İstanbul’da başlayan Kayalar Kimya, bugün küresel bir kuruluş olarak sektörün standartlarına yön vermektedir.

Kayalar Kimya, % 23'lük pazar payı, 500 farklı ürün ve 3000 farklı çeşit üretim kapasitesi ile mobilya boya ve verniklerinde Türkiye'de sektör lideri, inşaat boyalarında ise pazarın önde gelen kuruluşlarından biridir.

Kayalar Kimya’nın büyüme stratejisi, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklı, hızlı ve esnek aksiyon geliştirme becerisine sahip, ufku dünya pazarlarına açık bir misyon üzerine kuruludur.

Kayalar Kimya, Türkiye ve İspanya'da toplam 59 bin m² alana kurulu son teknolojiyle donatılmış, en ileri otomasyon sistemine sahip üretim tesislerinde stabil ve güvenilir bir üretim ortamı sağlamaktadır. Üretim kapasitesi ile mobilya boya ve verniklerinde Avrupa'nın 5. büyük üreticisi konumunda olan Kayalar Kimya, 2013 yılında sektörünün dünya çapında en prestijli şirketlerini belirleyen Coatings World listesine 76. sıradan girmiştir.

Global anlamda kabul görmüş en iyi uygulamalar ve inisiyatiflerle rekabet gücünü arttıran Kayalar Kimya, halen 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat performansı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından "İhracatın Yıldızı" ödülüne değer bulunmuştur.